Дозволи на проживання

Право на проживання для студента

Студенти з країн, що не входять до складу ЄС, після прибуття на територію ЧР повинні повідомити в міграційний відділ поліції, якщо цього не зробить постачальник послуг проживання. Якщо студент приїжджає до Чеської Республіки для отримання дозволу на довгострокове проживання, він може повідомити в установі Міністерства внутрішніх справ, де він надавав  біометричні дані.

Студент має право перебувати на території Чеської Республіки тільки на період дії довгострокової візи або дозволу на довгострокове проживання, тобто до дня, який вказаний в  довгостроковій візі або дозволі на довгострокове проживання як останній день дії візи або дозволу на проживання.

Тому студентам рекомендується приділяти додаткову увагу, крім навчальних обов'язків, також до їхнього права на проживання, зокрема, щоб подати заяву на продовження дозволу на проживання у встановлений термін. Закон про проживання іноземців не дозволяє Міністерству внутрішніх справ нехтувати пропущені терміни, навіть в особливих випадках.

 

Тимчасове перебування

  1. a) Подвійна Трудова карта - це дозвіл на роботу, а також дозвіл на перебування іноземця в Чеській Республіці з метою працевлаштування, виданого Міністерством внутрішніх справ.

б) Синя карта - це дозвіл на роботу та дозвіл на проживання, виданий Міністерством внутрішніх справ з метою проведення висококваліфікованої роботи.

Синя карта видається іноземцям з вищою професійною або вищою освітою, які мають трудовий договір принаймні на один рік законом визначеного щотижневого фіксованого робочого тижня, і щомісячна чи річна зарплата щонайменше в 1,5 рази перевищує середню загальну річну зарплату в Чеській Республіці.

 

Постійне проживання

Йдеться про дозвіл, який має такі варіанти: дозвіл на постійне проживання після п'яти років тимчасового проживання іноземця в Чехії, дозвіл на постійне проживання з метою спільного проживання (дитина іноземця з дозволом на постійне проживання) або дозвіл на постійне проживання після двох років постійного проживання іноземця в Чеській Республіці як члена сім'ї іншого громадянина ЄС. Відповідно до закону іноземці з дозволом на постійне проживання мають вільний доступ до ринку праці Чеської Республіки.

Наші партнери

Проект «SafeLabour: інформаційна підтримка трудових мігрантів» (№ 21810217) був підтриманий Міжнародним Вишеградським фондом.