Незаконне працевлаштування

Незаконні роботи визначені в Законі про зайнятість, а саме:

  • виконання залежної роботи фізичною особою, що не має трудових правовідносин,
  • якщо фізична особа - іноземець, виконує роботу, що не відповідає виданому дозволу на працевлаштування,
  • якщо фізична особа - іноземець здійснює роботу без дійсного дозволу на проживання на території Чеської Республіки, якщо цього вимагає Закон про іноземців.

 

Штрафи за незаконні роботи

Іноземний громадянин, який здійснює незаконну роботу, вчиняє злочин, за який, за Законом про зайнятість, може бути накладено штраф у розмірі до 100 000 крон.

Фізична особа, яка дає можливість іноземному громадянину здійснювати незаконну роботу, вчиняє злочин, за який, за Законом про зайнятість, може бути накладено штраф у розмірі до 5 000 000 крон.

Юридична особа або підприємець, який дає можливість іноземному громадянину здійснювати незаконну роботу, вчиняє адміністративне правопорушення, за яке згідно із Законом про зайнятість накладається штраф у розмірі до 10 000 000 крон.

При визначенні розміру штрафу фізичній або юридичній особі враховується серйозність адміністративного правопорушення.

Питання незаконного працевлаштування іноземців та громадян держав-учасниць ЄС / ЄЕП та Швейцарії підпадає під компетенцію Державної інспекції праці (ДІП) та її регіональних відділень www.suip.cz. Контроль за незаконною роботою також здійснюють митні органи.

Наші партнери

Проект «SafeLabour: інформаційна підтримка трудових мігрантів» (№ 21810217) був підтриманий Міжнародним Вишеградським фондом.