Пошук роботи

Кандидатом на працевлаштування може стати кожна особа, що здатна виконувати роботу і легально проживає в Чеській Республіці. Уряд праці Чеської Республіки надає кандидатам посередницькі послуги в пошуку вакансій та може надати їм перепідготовку. Іноземні громадяни, які мають дозвіл на працевлаштування, можуть шукати вакансії у базі даних вакансій, придатних для іноземців:

http://portal.mpsv.cz/sz/zahr_zam/prociz/vmciz.

 

При пошуку роботи Уряд праці пропонує велику кількість інформації в Інтернеті (сайти конкретних компаній, соціальні мережі, портали пошуку роботи, публікація власних резюме). Приклади порталів пошуку роботи:

www.prace.cz

www.jobs.cz

www.dobraprace.cz

www.volnamista.cz  

 

Європейські служби зайнятості - EURES

Мережа EURES, Європейські служби зайнятості, діє на території ЄС / ЄЕП та Швейцарії з 1993 року. Чеська Республіка приєдналася до цієї мережі з моменту вступу до ЄС у 2004 році.

Кандидати на працевлаштування в ЄС та Швейцарії можуть отримати необхідну інформацію про умови життя та праці в цих країнах на Європейській інформаційній, консультативній та посередницькій мережі EURES. Консультування перед тим, як працювати за кордоном, під час його реалізації, а також після повернення додому, в першу чергу зосереджено на інформації про умови життя та праці, соціальне забезпечення та податкові питання в Європі.

Важливим джерелом цієї інформації є портали www.eures.europa.eu та www.eures.cz.

 

Агенції з працевлаштування

Отримати нову роботу можуть допомогти і агенції з працевлаштування. Агентство повинно мати дозвіл на посередницьку діяльність, але слід також мати на увазі, що не всі агенції з працевлаштування можуть опосередковувати роботу іноземних громадян з третіх країн. Багато установ мають дозвіл на посередництво лише для громадян Чеської Республіки / ЄС / ЄЕП. Робота з агентством може бути містком для безпосереднього працевлаштування іноземних громадян. Приклади деяких агентств з працевлаштування:

www.grafton.cz

www.trenkwalder.com  

www.manpower.cz

www.adecco.cz  

 

Інші можливості

Інші способи пошуку роботи - преса (газета, журнал), рекомендації знайомих,  особистий візит до потенційного роботодавця.

Наші партнери

Проект «SafeLabour: інформаційна підтримка трудових мігрантів» (№ 21810217) був підтриманий Міжнародним Вишеградським фондом.