Соціальне забезпечення

Державне медичне страхування

Іноземний громадянин бере участь у державному медичному страхуванні, якщо він має постійне місце проживання в Чеській Республіці.

У Чеській Республіці допомога на випадок хвороби матеріальні витрати (наприклад, лікарі, госпіталізації, лікарські засоби) покривається компаніями медичного страхування. Для отримання детальнішої інформації про матеріальні витрати (медичне страхування),  необхідно звернутися до Міжнародного розрахункового центру www.cmu.cz.

 

Страхування на випадок хвороби

Участь у страхуванні на випадок хвороби працівників є обов'язковою, якщо вони відповідають умовам, передбаченим Законом про страхування на випадок хвороби. Участь самозайнятих осіб у страхуванні на випадок хвороби є добровільною. Страхування на випадок хвороби передбачає чотири види грошових виплат: хвороба, грошова допомога материнства, надання медичної допомоги, компенсаційна допомога під час вагітності та материнства.

 

У якій країні безробітна особа претендує на допомогу по безробіттю?

Трудові мігранти охоплені системою соціального забезпечення держави, на території якої вони працюють, та сплачують внески на соціальне забезпечення. На основі цих внесків зацікавлена держава надає соціальні пільги, включаючи допомогу по безробіттю. Тому безробітна особа повинна претендувати на допомогу по безробіттю в сумі останньої заробітної плати.

Якщо він виконує умови для отримання права на допомогу з безробіття відповідно до законодавства держави останньої дохідної діяльності, він може подати заявку на передачу цих пільг Чеській Республіці (а також з Чеської Республіки в іншу державу-учасницю) після чотирьох тижнів реєстрації в іноземній службі. Це - можливість так званого перерахування допомоги, коли безробітна особа може шукати роботу в іншій державі-учасниці і продовжувати отримувати допомогу по безробіттю від держави останнього працевлаштування чи самозайнятості.

Правила мають на меті забезпечити, щоб особи, які вирішили залишити працювати в іншій державі-учасниці, не постраждали стосовно тих осіб, які працювали лише в одній державі-учасниці. Основними принципами цих правил є те, що особа застрахована лише в одній країні; терміни страхування, завершені в одній країні, можуть бути враховані в іншій державі (агрегація періодів страхування); забезпечення права на допомогу (виплати допомоги за кордоном, вивезення допомоги); рівність управління.

Наші партнери

Проект «SafeLabour: інформаційна підтримка трудових мігрантів» (№ 21810217) був підтриманий Міжнародним Вишеградським фондом.