Дозвіл на працевлаштування

Незважаючи на те, що так званий єдиний дозвіл на проживання та роботу є найпростіший і найпоширеніший спосіб, коли іноземні громадяни, з країн які не є членами ЄС / ЄЕЗ або Швейцарії, можуть працювати в Словаччині, ще є кілька випадків, коли можливо працювати з дозволом на роботу.

 

У Словаччині можна працювати лише з дозволом на роботу, якщо:

  • Ви маєте тимчасове місце проживання з метою возз'єднання сім'ї протягом 12 місяців з моменту надання тимчасового проживання з метою возз'єднання сім'ї.
  • Ви маєте тимчасове місце проживання громадянина третьої країни, якому надано статус довгострокового резидента в державі-члені ЄС на період до 12 місяців з початку його / її перебування в Словацькій Республіці (СР).
  • Ви будете працювати на сезонній роботі до 180 днів протягом 12 місяців,
  • Ви будете працювати моряком на судні, зареєстрованому в СР або на судні, що плаває під прапором СР;
  • якщо це передбачено міжнародним договором, яким пов'язана Словацька Республіка (наприклад, внутрішньокорпоративний трансферт відповідно до Угоди СОТ).

Дозвіл на роботу надається максимум на два роки, або 5 років, якщо це передбачено міжнародним договором, а для сезонної роботи - максимум 90 днів протягом 12 місяців поспіль.

Дозвіл на роботу не може бути перенесеним. Це означає, що він може бути наданий лише на одну роботу з певним роботодавцем і що він також є обов'язковим для типу роботи та місця роботи. Щоб змінити свого роботодавця або роботу, необхідно отримати новий дозвіл на роботу.

Це саме стосується і дозволів на роботу отриманих в інших країнах членах ЄС, працювати з такими дозволами на території Словацької республіки заборонено.

Дозвіл на працевлаштування надає Управління праці, соціальних справ та сім'ї, на місцевому рівні відповідно до майбутнього місця роботи.

Майбутній роботодавець повинен повідомити про вакансію компетентному центру зайнятості  за 10 робочих днів до подання заяви на отримання дозволу на роботу.

Ви можете почати працювати після отримання дозволу на тимчасове проживання для штатного працівника. Таким чином, ви можете вступити до трудових відносин в перший день дозволу на проживання.

Наші партнери

Проект «SafeLabour: інформаційна підтримка трудових мігрантів» (№ 21810217) був підтриманий Міжнародним Вишеградським фондом.